ßy Coder Harun & Metin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ßy Coder Harun & Metin

İsyankarLarın Mekanı

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Üstekinin avatarına 10 üzerinden puan ver
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 12:24 am tarafından SouL_OF_RocK

» Geç bi selamlama oldu ama neyse :D
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 12:22 am tarafından SouL_OF_RocK

» Üstteki üyeyi yorumla
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 12:16 am tarafından SouL_OF_RocK

» Bu Nebiçim Test sorusu :S
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 12:11 am tarafından SouL_OF_RocK

» 100 KAZLAR Bilmece!
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2008 9:25 pm tarafından SouL_OF_RocK

» Neden bahsediyoruz
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeC.tesi Kas. 01, 2008 9:05 pm tarafından SouL_OF_RocK

» Resimli Karakter Tanımları..
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 9:31 pm tarafından ByHolyDewiL

» X kişiye gönderme
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 7:56 pm tarafından ceren

» haydi millet BOM oyunu oynuyoruz
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 7:55 pm tarafından ceren

» BEN KEJE BEN ADAMI :D
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 1:00 pm tarafından saritarla

» Forumdan 5 kişiye çiçek ver
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 12:22 pm tarafından saritarla

» Şu an neyi reddedemezSiniz?
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 12:19 pm tarafından saritarla

» Bu Soruya cvp Vrrmisiniz :S
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 29, 2008 12:16 pm tarafından saritarla

» Aşkı ne öldürür sizce?
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 6:46 pm tarafından ceren

» Ünlü Resim Bulma Oyunu
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 2:39 pm tarafından ByHolyDewiL

» Silkroad Oynuyan kişinin 1 günü
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:10 am tarafından ByHolyDewiL

» İhtiyacım Va'R' sana
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:09 am tarafından Admin

» foRumda en çok kimi meraq ediyorSunuz ?
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:06 am tarafından Admin

» ~~üStteki Kullanıcıyı Biryere Davet Edin Bakalım Kabul Edecek Mi ? ~~
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:04 am tarafından ByHolyDewiL

» Komikler Karakolu
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Ekim 28, 2008 11:03 am tarafından Admin

En iyi yollayıcılar
ByHolyDewiL
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ I_vote_lcapESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ I_voting_barESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ I_vote_rcap 
Admin
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ I_vote_lcapESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ I_voting_barESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ I_vote_rcap 
SenVeBenVeSen
II :..S.E.Ç.O..: II
yağmur
Root`adminiStRatoR
saritarla
KEJE
ceren
SouL_OF_RocK
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Geç bi selamlama oldu ama neyse :D
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 12:22 am tarafından SouL_OF_RocK
slm gençlik ben ozan keje'nin sınf arkadaşıyım.

yrdm için burdayım isteyen eklesin

o_z_a_n.crk@besiktasforum.net

haden eyw Smile

Yorum: 0
BEN KEJE BEN ADAMI :D
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 6:18 pm tarafından KEJE
Merhaba arkadaşlar ben keje ben ii biri deilim mesela siz küçükken dısarı cıkarken ananız derdiki su cacukla oynama filan işte ben oyum inanmıosan keje_blade@hotmail.com

Yorum: 5
Selamun Aleykum
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 9:40 pm tarafından etliqli
slm ben furkan ankara etlikde oturuyom.yaş 15 herkeze iyi paylaşımlar. SAYGILARIMLA

Yorum: 2
seLam!! RockqirL qeLdi!!
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeC.tesi Ekim 04, 2008 2:54 pm tarafından RockqirL
sLm beN geldm adım büşra 15 yaşındayım rock müzik dinlemeyi seviyorum sarısın+mavi gözlüyüm eee hani bana sLm?? xD

selammmmmmm
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeSalı Eyl. 30, 2008 7:35 pm tarafından SaMeD_89
selam gencolar ben samed ankaradan katılıyorum yarısmacı arkadaslara basarılar dılıyorum:D

Yorum: 3
Selam Arkadaşlar
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeC.tesi Ekim 04, 2008 5:05 pm tarafından HilaryKrc
Selam ben Deniz Seçkin tavsiye etti geldim Smile
14 yaşındym İstanbul'da oturuorm
İyi forumalr hepinize

bende geLdümmm
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeC.tesi Ekim 04, 2008 3:21 pm tarafından ...meltem...
ben meLtem.. hilary , avril ve ashley dinlerim genelde Smile
14 puçuk yaşındaım Razz

şimdiden hoşgeldim..inş kalıcı olurum Razz

Yorum: 4
s.a isyankar forum
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 01, 2008 11:25 pm tarafından djthehack
her zamanki gibi yine forumlardayz anlasılan bu forumda cok sey paylascaz nede olsa harun bu isin içinde adım yasin (djthehack) ankara

Yorum: 3
S.A ben geldım
ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimePtsi Eyl. 22, 2008 9:58 pm tarafından II :..S.E.Ç.O..: II
s.a adım seçkin 17 yasındayım ankarada yım fb lıyım Wink

Yorum: 12
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
Anket
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde İSYANKAR DELİKANLI adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde ßy Coder Harun & Metin adresi saklayın ve paylaşın

ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ

YazarMesaj
yağmur

yağmur

Kadın
Lakap : pofuduk

ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Empty
MesajKonu: ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ   ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ Icon_minitimeÇarş. Ekim 15, 2008 11:26 pm

Neyi arıyorsan sen o'sun der Mevlana zulmü arıyorsan zalim, aşkı arıyorsan aşıksın der.

Aşk zulmede yaşatmamış mıydı aşkın kendisini. Adolf HİTLER de Darwinin evrim teorisine inanıp evrimin gelişmesine engel oluyor diyerek 2000den fazla sakat, özürlü insanı katlettirmemişydi. Bundan daha büyük zalimlik olabilirmirydi bir insanın yaşama hakkı elinden alınarak sorgulamadan, yargılamdan bulaşıcı hastalık taşıyan hayvanlar gibi toplu itlaf edilmesinden daha büyük zalimlik olabilir miydi ve o öldürdüğü insanlardan birinin kız kardeşine aşık olup acı çekmiş HİTLERİN KADINLARI İ diye kitaplar çıkmış ve aşk kendini zalime de kanıtlamıştı.

Zülüm den kaçıyor, birbirinden korkuyor insanlar şimdi, şimdi aşık olmak büyük zulüm oldu.ucuz sevgiler gibi ucuz laflarda türemeye başladı ''ilk görüşte aşka inanıyor musunuz ? yoksa dışarı çıkıp tekrar mı gireyim'' gibi…çöpçüler artık boş içki şişelerinin içinde başlayıp dibini bulmadan biten şehvetli aşkları ve bu aşka tek şahit olan kaldırımları utanarak sıkılarak süpürmeye başladı.Bizim kuşakta böyle değildi. biz aşkı içki şişelerine değil elimize aldığımız kiremit kırığı kırmızı tuğlalarla okul yolunda ki duvarlara ''gözlerin aklımda kaldı,canım Kezban ım…'' yazar Kezban onu seven birinin olduğunu sabah duvarda ki yazılardan öğrenirdi. Bizim şahitimiz geceydi,kaldırımlarda sokak lambalarının ışığında gölgesine gizlendiğimiz çınar ağaçlarıydı.bizden önceki kuşak duvarlara sadece ''kahrolsun'' yazacak kadar vakit bulabiliyordu. Sokaklar siyaset kokuyor, ihbarlar birer sansar, polis tetikte, ihanet kol geziyordu. Aşka vakit yoktu o zaman ceketler yağmurlara asılıyor, tehlikeli şiirler okuyup dünyaya sataşıyorlardı hürriyet ve namlu masal sevdalısıydılar….

Aşk büyük bir zülüm oldu artık sevemiyorsunuz eskisi gibi uğradığınız en büyük zulümdür. Sevdiğimzi söylemiş ve ona her seferinde bunu hak ettiğin için söylüyorum dersiniz.oysa ki o bunu hak ettiği için değil. ''seni seviyorum'' kelimesini, her defasında onu sevdiğiniz için söylemişsinizdir. Aşk yanına geldi mi her şey unutuluyor, uzağına gittimi hayat ondan ibaret geliyordu. Çünkü onunla her şeyi göze alabilirsiniz uyumadan önceki son dakikalar onun olduğu gibi güne başladığınız ilk dakikalarda onundur. uyuyunca rüyanızda uyandıksanız hep aklınızdır. Daha dün tanımış bugün kalbinizin baş köşesine koymuşsunuzdur.

Ve şimdi devirde nesilde değişti…

Komuşunun çocuğunu iki misketle kandırıp, yazdığınız mektubu el altından komuşunun kızına göndermiş, komuşunun kızından gelen mektubu iki miskete ikna olmayan,mektubu elinden almak için mısketın yanında bahşiş olarak aldığınız gofretleri, arkadaşlarıyla paylaşmadan sinsice bir köşede yiyen çocuğa geldi aşkın sırası… Artık aşklar yoldan geçen sevgiliye penecerlerin perdeleri altından gizlice bakmıyor, sanal alem denilen yerde pencereyi, camı sonuna kadar açıp hiç korkmadan kafa tutuyordu.

Dedim ya devirde nesilde değişmişti….

Duygular sahte aşklar sanal olunca, sevgilerde basitleşmiş bunun üzerine hiç heycanlanmadan, allık sürülen yanaklara konulan ilk sahte öpücüklerde tuzu biberi olmuştu.kısa bir süre sonra aşk bitecek, o haylaz çocuk yeni aşka yelken açacak, eskisinden niçin ayrıldın? Dediğinde yeni aşk, öyle olması gerekiyordu diyecek, daha ilk baştan yeni aşka da güvensizliğini sezdirecek,sevdikçe kıran kırdıkça arkasında bir kırık kalpler mezarlığı bırakan haylazın,en sonunda o terk ettiklerinin ahı tutup biçare kendi yalnızlığına kapıycaktır.

Eğer başa dönersek aşk değişmedi kelime anlamı aynı. Hitler öldü zulmü hala konuluşuluyor. Ortaya gelirsek aşk sadece zulum.ortadan bir alta inersek, aşk layık olanda kalmalı ve tek kişilik olmalı. Komşunun çocuğuna gelirsek çekicem kulağını keratanın. Geçen yakaladım sokakta dalga geçti benimle ''fatih abi bana 250 kontor alırsan sana bır hatun buluyum dedi.

Eski aşkları özlemediniz mi?....

ESKİ AŞKLARI ÖZLEMEDİNİZMİ
1 sayfadaki 1 sayfası